אודותנו

אודות קבוצת “אבני מורשת” – תקשורת לנכסי מורשת מוחשית

שורת המיתוג שלנו:

ארץ ישראל שומרת על ערכיה ההיסטוריים טוב יותר עם סביבה דיגיטלית* למבנים ולאתרי המורשת.

החזון שלנו:

קבוצת אבני מורשת – תקשורת לנכסי מורשת מוחשית, מכבדת ומוקירה את הסביבה ואת התרבות העשירה של ישראל; פועלת בסביבה דיגיטלית בקרב הציבור והנוער לשמור על המבנים והאתרים הנושאים ערכים היסטוריים־ תרבותיים. הקבוצה יוצרת דו־שיח ער ופורה כדי להחיות את סיפורי ההיסטוריה של בניית הארץ ולהנגישם לציבור הבוגר, לילדים ולבני נוער בהווי החינוכי והתרבותי, ובהוויה המקומית.

המטרות שלנו:

  1. ליצור סביבה דיגיטלית לאתרים המשמרים מבנים היסטוריים ומתחמים שגרו בהם, פעלו ונלחמו עבורם תושבי הארץ.
  2. לשאוף לשתף את הציבור בשמירה על האתרים, לדווח ולהתריע על הזנחה. לשתף את הציבור באיסוף מידע – בתחקירים, בצילום, בכתיבה – ובהפצת המידע אל מערכות החינוך, ארגונים ציבוריים, תנועות נוער, כוחות הביטחון, קבוצות מטיילים וכל הציבור המגלה סקרנות, עניין ואחריות בהקשר של אהבת הארץ.
  3. ליצור תכנים דיגיטליים למערכות החינוך ולארגוני התקשורת; לשמר את הידע ההיסטורי שאנו מתחקרים, כותבים ומצלמים על המרחב בו אנו חיים; להפיץ את התיעוד הדיגיטלי והמצולם של אתרים היסטוריים ושל התרבות הבנויה בישראל.

דרכי העבודה שלנו:

פיתוח סביבה דיגיטלית להנגשת תכנים חווייתיים ומעשירים למען הציבור; יצירת שיתופי פעולה עם ארגונים האוהבים כמונו את העשייה שלנו; הפקת תכנים לשימוש חופשי לתועלת הציבור; הפקת תכנים יצירתיים, מעשירים וחווייתיים.

הייחודיות שלנו:

חברי הקבוצה רואים בפעילותם ההתנדבותית שליחות חשובה ביותר למען שמירה על נכסי המורשת של ישראל, בהנחלת ערכים חיוביים בסביבה הדיגיטלית. הפעילים בעלי מטען של ידע מקצועי וניסיון חיים במגוון תחומי עשייה ויצירה, ניהול והדרכה.

אודות קבוצת אבני מורשת – תקשורת לנכסי מורשת מוחשית

קבוצת אבני מורשת היא עמותה רשומה [ע”ר] מס’ 580717890 הקבוצה נרשמה כעמותה עצמאית בתאריך 09.02.2021. לפני מועד זה פעלה במסגרת המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. הקבוצה כוללת מתנדבים בעלי ידע רב במקצועות: צילום סטילס, צילום ווידאו, עיצוב גרפי ואיור, תחקיר, תקשורת, כתיבה ועריכת תכנים, חדשנות בחינוך, אוצרות, הפקת פודקאסטים [הֶֶסכתים], בניית אתרים ופיתוח אפליקציות, ניהול מאגרי תכנים ועוד. המתנדבים בקבוצת אבני מורשת פועלים בשני מסלולים: הראשון הוא מעבדה לחדשנות בה המתנדבים מפתחים פורמטים חדשניים בתחומי תכנים ממוקדים ומתאימים לסביבה דיגיטלית בשילוב פתרונות טכנולוגיים. במסלול השני המתנדבים בקבוצה פועלים בשטח, מצלמים, מתחקרים ויוצרים פעילויות ושיתופי פעולה עם מגוון קבוצות מתנדבים וארגונים.
-------- אהבתם - שתפו -------