תרומות

תמיכה בנכסי המורשת והתרבות הבנויה

קבוצת אבני מורשת משלבת את הציבור בתהליכי חדשנות דיגיטליים, עבור חינוך ושמירה על נכסי המורשת והתרבות הבנויה: אתרים היסטוריים, מבנים לשימור, אנדרטאות, אתרי זיכרון, אתרים בטבע ואומנות סביבתית במרחב הציבורי, כחלק מהנוף הארץ-ישראלי. כדי לממש את המשימות שלנו ולהרחיב את הפעילות, אנחנו צריכים אותכם לצדנו. קבוצת אבני מורשת נמצאת בבעלות מלאה וישירה של הציבור.

אצלנו התמיכות קטנות ומאפשרות לנו לפעול אך ורק למען האינטרס הציבורי.

קבוצת אבני מורשת מקדמת חדשנות בסביבה דיגיטלית בדרכים הבאות:

  • משתפת את הציבור בשמירה על אתרים/מקומות.
  • יוצרת פעילויות חינוכיות וחברתיות להחייאת האתרים – לקבוצות מטיילים, לנוער ולמשפחות.
  • מפעילה מתנדבים בלבד, כולם חברי העמותה – בתיעוד, בצילום, בדיווח לרשויות, ביצירת תכנים דיגיטליים לציבור.
  • אוספת, חוקרת ומנגישה מידע לציבור במגזין דיגיטלי וברשתות החברתיות, המהווים בסיס ידע למדריכים ולמתעניינים, ולפעילות חינוכית.
  • מרכזת דיווחים על מפגעים ומשתפת את הרשויות.

קבוצת אבני מורשת מנהלת מיזם חשוב בשם “מחוברים לשימור המקום”:

המיזם מתמקד בחינוך הציבור ובהנעתו לשמירה על אתרים היסטוריים, בהנגשה דיגיטלית לאתרים/ מקומות בישובים ובסיורים. מדובר באתרים המהווים דוגמה לתרבויות של קהילות שונות; אתרים בהם פעלו מנהיגים, בנו ותרמו להתפתחות המדינה; מבנים או מכלול מבנים המהווים אבני מורשת באדריכלות הארץ-ישראלית.

קבוצת אבני מורשת מנהלת את מאגר התמונות הלאומי של ישראל ׳פיקיוויקי׳:

פיקיוויקי הוא בבואה אותנטית רחבה של החברה הישראלית על כל גוניה: תמונות מכל העדות והדתות, מכל צורות ההתיישבות, ומכל רחבי הארץ – פריפריה ומרכז, ישובים חקלאיים, ערים ומושבות. זהו האוסף העשיר ביותר של תמונות מסוף המאה ה-19 ועד ימינו אלה. המיזם מקדם את רעיון התוכן החופשי ברשת האינטרנט ומאפשר עידוד פעילות חינוכית, המשלבת תיעוד מידע חזותי, העלאתו לרשת ושימוש נבון במידע. אוסף התמונות בפיקיוויקי משתלב היטב במערך התיירות והתקשורת הבינלאומית ומסייע רבות בחשיפת נופיה ויופיה של מדינת ישראל.

-------- אהבתם - שתפו -------