מיזמי סטודנטים

מתחברים לקבוצת אבני מורשת – מיזמי סטודנטים במוסדות אקדמיים

קבוצת אבני מורשת מקדמת תהליכי חדשנות, מצוינות ושיתופי פעולה עם מגוון מוסדות אקדמיים.
קבוצת אבני מורשת מזמינה ארגונים ומוסדות אקדמיים להציע יוזמות ושיתופי פעולה במגוון התחומים שהיא מתמקדת בהם.

המיזם: סיווג שלטים באתרי מורשת לתקין/פגום 2022

הפרויקט בוצע במסגרת לימודי “מדעי המחשב, אקדמיה ותעשיה”, במכון דוידסון לחינוך מדעי המופעלת במכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן. התכנית מאפשרת לתלמידי תיכון מצטיינים להיחשף לפעילות מחקר ופיתוח, באקדמיה ובתעשייה, בתחומי מדעי המחשב, הנדסת התוכנה והמחשבים, ולהתנסות בפיתוח פרויקט גמר בהנחיה של מנחה מהאקדמיה או התעשייה.

המיזם: PIXY מחולל משחקי משימות בטלפון הנייד 2022

הפרויקט בוצע במסגרת HIT מכון טכנולוגי חולון, תואר ראשון בטכנולוגית למידה. PIXY מחולל משחקי משימות בטלפון הנייד עבור אתרי מורשת, מורי דרך, בו ניתן ליצור משחקי משימות לבני נוער בין הגילאים 12-21. מורי דרך ומדרכים באתרי המורשת יכולים לשלב את המשחק בסיורים שהם מעבירים, ובמקום שבני הנוער ילמדו על המקום רק מהמדריך/המורה, הם יוכלו ללמוד, לחקור ולחוות את המקום דרך משחק המשימות, להתחבר רגשית וללמוד על ההיסטוריה של המקום.

המיזם: המסלול למורשת – מחולל מסלולי בריחה אינטראקטיביים 2023

הפרויקט בוצע במסגרת תואר ראשון לטכנולוגיות למידה במכון טכנולוגי חולון. התוצר שפותח הינו “מסלול בריחה” אינטראקטיבי, הכולל סיפור מסגרת מובנה אשר יעורר את סקרנותם של בני הנוער בכל הנוגע לאתרי המורשת בהם יבקרו. ההשתפות ב”מסלול הבריחה” כוללת מענה על שאלות, צילום אובייקטים, שיטוט באתר ועוד. התוצר מאפשר לשלב ביקור במספר אתרי מורשת שונים כך שיוצר המשחק יוכל ליצור “מסלול” הכולל מספר אתרי מורשת. על מנת לעודד את בני הנוער לשתף חוויות מהמסלול, בסופו יזכו בפילטר לאינסטגרם.
  • סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים תשס"ח-2007
-------- אהבתם - שתפו -------